Praca dla zainteresowanej, szukającej młodzieży

W czwartek 27 października w Zespole Szkół Nr 2 (Nukleonik) w Otwocku odbyły się II Powiatowe Targi Pracy dla młodzieży.
Organizatorami II Powiatowych Targów Pracy byli:
1. Urząd Gminy Celestynów - Celestynowskie Centrum Informacji
2. Powiatowy Urząd Pracy w Otwocku
3. Młodzieżowe Biuro Pracy,
4. filia w Otwocku Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy OHP.
W targach wzięły udział 22 firmy z Warszawy oraz gmin: Wiązowna, Józefów, Karczew, Otwock, Celestynów. Oferty dotyczyły przede wszystkim handlu, agencji ochrony i produkcji. Zaskoczeniem, nawet dla organizatorów, było duże powodzenie imprezy. Ponad tysiąc młodych i dorosłych bezrobotnych przyszło szukać pracy, wykazując zainteresowanie ofertami. Przez kilka godzin wszyscy mieli możliwość porozmawiania z potencjalnymi pracodawcami, zdobyć szczegółowe informacje, zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy, a także wziąć udział w konferencji na temat rynku pracy, prowadzonej przez pracowników PUP w Otwocku - dyrektor Danutę Wolską-Rzewuską i Mirosławę Gizińską. Odbyło się także seminarium dla absolwentów i ponad gimnazjalistów, prowadzone przez panią Małgorzatę Bojanowską z SzOK w Celestynowie.
Imprezie towarzyszyła prezentacja produktów regionalnych, przygotowanych przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku.
Wyjątkowymi gośćmi byli: Krzysztof Szczygielniak - przewodniczący Rady Powiatu Otwockiego i Katarzyna Tokarska - dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Warszawie (OHP).
Targi odbywały się pod honorowym patronatem wójta gminy Celestynów - Tomasza Atłowskiego, a zostały zorganizowane dzięki dotacji Ministerstwa Gospodarki i Pracy w ramach Programu Aktywizacja Zawodowa Absolwentów "Pierwsza Praca" oraz przy współpracy Dyrekcji Szkoły, Rady Pedagogicznej, Pracowników Administracji i młodzieży.

Tekst: Zofia Grzegrzółka