Sprzątanie świata - Polska 2005

Akcja odbyła się na terenie miasta Otwocka w dniach 16 i 17 września. Zespół Szkół Nr 2 przystąpił do prac w sobotę, odpracowując dzień 31 paŸdziernika. W akcji wzięły udział te klasy, które mają lekcje w poniedziałki i prawie wszyscy nauczyciele ze szkoły i warsztatów szkolnych. Frekwencja nie była 100%, ale dość wysoka. Sprzątanie objęło tereny szkoły i okolic. Wyznaczono je i ustalono dla poszczególnych grup wg oznakowania na mapkach i podano opiekunom i młodzieży podczas spotkania organizacyjnego. Dodatkowo, przy wręczaniu grupom sprzętu, organizatorzy przypomnieli zagadnienia związane z prawidłowo funkcjonującym systemem gospodarki odpadami i współpracą z Wydziałem Ochrony Œrodowiska Urzędu Miasta. Niektóre grupy bezpośrednio współpracowały z firmami wywozowymi wrzucając zapełnione worki do kontenerów, inne po zakończeniu sprzątania niezwłocznie zgłaszały się telefonicznie lub osobiście w punkcie wyjścia. Akcja się powiodła. Młodzież potrafiła połączyć pracę z rozrywką, tym bardziej, że pogoda dopisała, a opiekunowie zadbali o higienę i bezpieczeństwo.

Tekst: Zofia Grzegrzółka