NUKLEONIK POMAGA MŁODZIEŻY,
KTÓRA POSZUKUJE PRACY

Młodzieżowe Targi Pracy znów na topie

Dnia 26 października 2004 roku, w godzinach 10oo - 15oo, w Zespole Szkół Nr 2 w Otwocku, przy ulicy Pułaskiego 7, odbyły się kolejne Młodzieżowe Targi Pracy Powiatu Otwockiego - pod patronatem Starosty Powiatu Otwockiego, Pana Janusza Krupy.
Organizatorami targów byli: Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP, Centrum Edukacji i Pracy - Młodzieżowe Biuro Pracy, Filia w Otwocku, Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 2 w Otwocku.

Program Targów obejmował:

1. uroczyste otwarcie,
  2. powitanie gości,
  3. prezentacje firm uczestniczących w targach,
  4. prezentacje jednostek OHP,
  5. konferencję dotyczącą roli na rynku pracy i zakresu obowiązku OHP i urzędów pracy w myśl ustawy z dn. 20.04.2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, którą poprowadziła p. Grażyna Zalewska - Wojewódzki Komendant OHP i przedstawiciel PUP w Otwocku,
  6. szkolenia i warsztaty kierowane do młodzieży i kadry nauczycielskiej w zakresie aktywnego poszukiwania pracy - prowadzone przez Mobilne Centrum Edukacji i Pracy MWK OHP,
  7. projekcję filmów ułatwiających podjęcie pracy,
  8. poradnictwo indywidualne przy wybranych stanowiskach.
Targom towarzyszyły:
- prezentacje firm,
- prezentacja jednostek organizacyjnych OHP,
- projekcje filmów i porady ułatwiające zdobycie pracy,

Strony zgodnie stwierdziły potrzebę organizowania pomocy dla młodzieży Powiatu Otwockiego w zakresie pośrednictwa pracy stałej, krótkoterminowej, praktyk zawodowych, doradztwa zawodowego oraz kreowania aktywnych form poszukiwania pracy i ustaliły, iż współpraca w roku szkolnym 2004/2005 skupi się głóy Powiatu Otwockiego w

Targi cieszyły się ogromną popularnością, nie tylko wśród młodzieży otwockiej, ale całego powiatu otwockiego oraz ościennych - to cieszy i mobilizuje do dalszego działania. Efektem tego stał się projekt p. Ireneusza Krzyżanowskiego pt.: "Koncepcja działania międzyszkolnego powiatowego klubu nauczycieli przedsiębiorczości".
Gratulujemy pomysłu. "NUKLEONIK" działa i jak widać z sukcesem. Tak trzymać - bo któż, jak nie WY pomoże młodzieży.