Znowu w szkole... A tylko wakacji żal

1 września, po 2 miesiącach wakacji wróciliśmy do szkoły. Jedni do pracy, inni, by pobierać w niej naukę. Dla niektórych był to pierwszy dzień w nowej szkole.

W Zespole Szkół Nr 2 w Otwocku uroczystość poprowadziła Pani Dyrektor Regina Rosa, a z ramienia młodzieży uczeń klasy piątej Technikum Nukleonicznego - Paweł Zaremba. Sala gimnastyczna z trudem mogła pomieścić wszystkich - zaproszonych gości, Radę Pedagogiczną, rodziców i młodzież.

Przy dźwiękach muzyki wprowadzono Sztandar Szkoły, a następnie przedstawiciele klas pierwszych złożyli ślubowanie w przekonaniu, że odkrywanie prawdy rozjaśnią umysł, że zdobywana wiedza da radość i satysfakcję, gdyż nigdy nie można lekceważyć rzeczy nawet błahych, a wartość człowieka wiąże się z jego godnością.

Na zakończenie uczniowie klas pierwszych otrzymali identyfikatory i legitymacje, a tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół Nr 2 w Otwocku.

Fotografie: Włodzimierz Nowicki