Teatr "Planeta"

Dnia 1 lutego 2005 roku, na zaproszenie Dyrekcji Szkoły, gościł u nas Teatr Krakowski "Planeta". Przedstawił spektakl zatytułowany "Tato nie pij ... Mamo nie bij", w którym uczestniczyły klasy zarówno technikum jak i liceum, a także zasadnicze zawodowe.

Artyści w formie krótkich monologów i dialogów próbowali odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego ludzie piją?" Mowa była między innymi o przyczynach i skutkach picia alkoholu, o związanej z tym kwestii rodzinnej.
Rozmowa z młodzieżą na sali, udział jednej z koleżanek na scenie świadczył o zainteresowaniu naszych uczniów tym problemem.

Całość to nie tylko scenki rodzajowe, ale także wskazówki jak reagować na przemoc, jak należy szukać pomocy i u kogo, to podanie konkretnych Ośrodków Pomocy, Ośrodków Policyjnych a także telefonów zaufania.

Na zakończenie padły przesłąnia i drogowskazy, które młodzież przyjęła z pewną zadumą. 60-minutowy spektakl uczniowie ocenili bardzo pozytywnie, nie tylko gromkimi brawami, ale i w czasie spotkań i dyskusji z pedagogiem i wychowawcami.