Czas kolędy,
czyli krótka lekcja "wiedzy o kulturze"

Poniedziałek, dnia 20 grudnia, godzina 11.oo - miła niespodzianka.
Uczniowie wraz z nauczycielami mogli wysłuchać koncertu po¶więconego historii najpopularniejszych kolęd i pastorałek polskich. Kwartet, który przyjechał do nas z Warszawy, nie tylko ¶piewał, ale swój recital przeplatał krótkimi wstawkami słownymi związanymi z tradycjami i obrzędami bożonarodzeniowymi. Uczestnicy poznali nie tylko najdawniejsze i najpiękniejsze kolędy i pastorałki, ale mogli także razem po¶piewać - te znane i mniej znane kolędy: "Lulajże Jezuniu", " Przybieżeli do Betlejem...", "Bóg się rodzi", "Anioł pasterzom mówił...", " Gdy ¶liczna panna...". Atmosfera była już typowo ¶wiąteczna, gdyż dzisiaj czę¶ć klas urządziła sobie wigilie klasowe, a na sali gimnastycznej, gdzie tradycyjnie odbywaj± się takie słowno-muzyczne spektakle, ubrane drzewko oraz zapalone ¶wiece zrobiło swoje. Uczniowie oklaskiwali artystów, którzy aż musieli bisować. Jak widać nasza szkoła nie tylko nauczanie, ale i wychowanie w duchu tradycji narodowych stawia sobie za cel i sumiennie to realizuje, a nasza młodzież nie tylko na lekcjach historii, j. polskiego, wiedzy o kulturze, ale i na takich spektaklach chętnie się uczy.