Szczęśliwej drogi już czas
ostatni rocznik Technikum Nukleonicznego
opuszcza mury szkoły.

Uroczystość "ostatniego dzwonka" w ZS Nr 2 w Otwocku zgromadziła w sali gimnastycznej młodzież 2 ostatnich klas Technikum Nukleonicznego im. Marii Skłodowskiej-Curie (Va i Vb), delegacje klas młodszych, nauczycieli i rodziców.

Było podniośle i bardzo uroczyście - bo to przecież ostatni rocznik 2005, który miał zaszczyt uczyć sie w słynnym Techikum Nuklonicznym - choć trochę nostalgicznie. 29 kwietnia to nie tylko ostatni dzień nauki w technikum, ale także koniec historii Technikum Nuklonicznego.

Abiturienci zdają w tym roku - jako ostatni - tzw. starą maturę. Z przyjemnością wysłuchano, jeszcze raz przypomnianej historii szkoły i Technikum Nuklonicznego, którą przypomniała p. dyr. Regina Rosa, a z "łezką w oku" pożegnano Sztandar Technikum Nuklonicznego, który służył szkole ponad 40 lat. Teraz zajmie zaszczytne miejsce w pamiątkowej gablocie Zespołu Szkół Nr 2.

Były słowa pożegnań, życzeń - zarówno ze strony Dyrekcji, Rady Pedagogicznej, Rodziców, Abiturientów i uczniów klas młodszych, które zgodnie z tradycją szkoły - przygotowały dla klas maturalnych tradycyjne upominki (znaczek maturalny z napisem Technikum Nukloniczne w Otwocku oraz długopis). Ponadto klasa IIIb pod kierunkiem p. Grzegorza Górskiego zaprezentowała program artystyczny - podsumowanie pięcioletniej nauki w technikum.

Nie zapomniano równiez o koledze, który w tych dniach odszedł od nas. Zebrani pod kierunkiem p. dyr. Henryka Matoska uczcili pamięć Tadeusza Wójcickiego chwilą ciszy. Po rozdaniu nagród i swiadectw z wyróznieniem, pozostało tylko zdać egzamin dojrzałości, który rozpocznie się 10 maja i obronić pracę dyplomową, a potem wyruszyć na szerokie morze, zdobywać inne uczelnie i sławić imię szkoły.

Życzymy połamania pióra i pomyślnych wiatrów.