"Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie"

14 października - święto Edukacji Narodowej

Dnia 14.X.2004 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 2 ("Nukleonika") obchodzili tradycyjny Dzień Nauczyciela, (tym razem na sportowo), który rozpoczął się o godz. 1000 - spotkaniem nauczycieli i ich wychowanków w klasach.

Już o godz. 1030 boisko szkolne zapełniło się młodzieżą na sportowo ubraną, która święto Edukacji Narodowej uczciła biegami przełajowymi. Po krótkim powitaniu - p. dyr. R. Rosy i p. dyr. H. Matoska, organizator wręczył p. dyr. R. Rosie startową chorągiewkę. To właśnie ona dała znak do rozpoczęcia rywalizacji. Kolejne etapy, w zależności od wieku - gdyż dziewczęta biegły sztafetą, następnie chłopcy z klas I-II - po 3 okrążenia, a z klas III i V po 4 okrążenia

Uznanie należy się drużynom tych klasom, które stanęły na podium: Wśród klas pierwszych:

•  I miejsce - kl. Ib. -100 pkt.

• II miejsce - kl. Ic -77 pkt.

• III miejsce - kl. Ia - 70 pkt.

Wśród klas II:

• I miejsce - kl. IIa - 71 pkt.

•  II miejsce - kl. IIw - 67 pkt.

• III miejsce - kl. IIc - 43 pkt.

Wśród klas III i V

• I miejsce - kl. Vb -137 pkt.

• II miejsce - kl. Va -128 pkt.

• III miejsce - kl. IIIc - 124 pkt.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej były huczne, gdyż o godzinie 1200 przedstawiciele wszystkich klas - po 5 osób - nauczyciele i pracownicy administracji udali się do świetlicy szkolnej, gdzie uczniowie klasy II e wraz z wychowawcą, p. Moniką Chudek, przygotowali krótki spektakl poświęcony życiu szkoły w XXI wieku.

"Akademię" rozpoczęły życzenia i kwiaty od Samorządu Szkolnego - przekazał je przewodniczący, ucz. kl. IIb Marcin Komosa.

W imieniu Rady Szkoły - p. Marianna Majkowska - złożyła życzenia wzystkim pracownikom ZS Nr 2, a na ręce Dyrekcji wręczyła bukiet cudownych kwiatów.

W dowód uznania dyr. szkoły, p. Henryk Matosek, wręczył Nagrody Dyrektora Szkoły.

Po zakończeniu akademii, odświętnie ubrani uczniowie klasy III c wręczyli swoim profesorom kwiaty.
Około godz. 13.oo Rada Szkoły zaprosiła nauczycieli oraz pracowników administracji szkoły, na tradycyjną - już od lat w tej szkole - kawę i ciasto.

Obchody zostały ukoronowane wspólną Mszą Świętą u Pallotynów, a następnie odbyło się u nich, tradycyjne też, spotkanie przy ognisku.
Wszyscy uczestnicy obchodów Dnia Edukacji Narodowej mieli wspaniałe humory, życzeniom nie było końca, podobnie jak emocjom w czasie zawodów sportowych.

A jak będzie za rok? Na pewno o wiele lepiej.

Fotografie: Włodzimierz Nowicki